Miért van egy életfa az étkezőasztalon?!
Nem tartozéka az asztalnak, történetük mégis összefonódik. Az asztalláb gerenda elemének leeső darabját nem volt szívem tűzre dobni. Így a gondolat 3 heti pihentetése után ez az életfa ihletődött meg a képzeletemben, amiről egy itt többet lehet olvasni: Miért van egy életfa az epoxi étkezőasztalon?!
Egyedi étkezőasztalok választásánál a legnagyobb szerepet mindig az asztallap kapja, hiszen azon eszünk, dolgozunk és a lapján tetszetős díszleteket rendeznek a hölgyek. A megrendelő otthonába és igényei szerint beilleszthető asztallapot választ. A lehetőség nyitott arra, hogy táblásított munkalapból, szélezett vagy szélezetlen pallókból, több vagy minimál epoxi gyantával készüljön az asztal lapja. Az esetek nagyrészében az asztal munkafelületére esik a legnagyobb hangsúly, ez a választás is nagyban befolyásolja az árképzést.
Ennél az asztalnál is így volt, egészen addig amíg meg nem jelent az igazán „munkás” lábszerkezet igénye. Így asztalláb is épp úgy feladata a leckét, mint az asztal lapja. Azoknak az otthonukat hölgyeknek, uraknak egy ritkábban látott lehetőséget kínálunk, hogy az étkezőasztaluk lábában is további dekorációs színtérre találjanak..
A kazánlemezként (10mm-es vastagságú acéllemez) karcállóságát a matt fekete szinterezés biztosítja.
Miért vonzza a tekintetet ez a vas-gerenda asztalláb ? és Hogyan nem borul fel ez az epoxi étkezőasztal?!
Az asztallapot, a tömörfa gerendát és az azt összekötő kereszt tartó vasakat, a vastalpat, az éles szögbe vágott vonalakat, a metrikus csavarokat, valamint a gerenda mögötti „cápauszony” vasat a merevség, a stabilitás, az erőkifejtésnek a misztikája járja körbe. Ez ad hangsúlyt ennek az asztalnak és önti az összképet a masszív erőkifejtés látványába, így vonzza magára a körülötte élők tekintetét. Azt az otthont, ahol egy ilyen momentum/étkezőasztal foglal központi szerepet a családban ,ott a stabilitás részese az hétköznapi életnek.
Az asztallapot felülről nézve kivehető, hogy 7 nagyobb és néhány kisebb göcs ad lehetőséget akár egy családi társasjátékra az étkezőasztal felett. Ugyancsak 7 helyen kaptak a tömörfa darabok repesztéseket. Az is kivehető, ahogy a bal sarok pallójának szélezetlen jobb oldali hullámos vonala az asztal közepén túl megrendelői kérésre folytatódik a jobb sarkig. Ehhez hasonló kérés volt a megszokott „2 palló közé gyanta”-tól való eltérés, hogy legyen öblösebb az asztallap.
Vállalkozásunkban ekképpen van lehetőség az egyéni igények, fantázia megélésére.
A középső három faelem 90%százaléka az epoxi gyanta alá merül. Ennek az epoxi gyantával való fedettségnek köszönhetően 2-3 árnyalattal sötétedik a faerezet színe. Így lesz az asztal kettő külső része világosabb, míg a belső farészek sötétebbek.
Három helyen a natúr színtelen gyanta kap szerepet. Egy apró, de jól kivehető ponton a jobb alsó palló korhadásos részén egy résnyi víztiszta epoxi enged átláthatóságot az asztallapon. Van egy kisebb hasonló rész ugyanebben a pallóban, ugyancsak a korhadásos farrostok között, amit csak élőben a szabad szemnek mutatja meg magát. A harmadik, színtelen epoxi felület a bal alsó palló kieső göcsében enged betekintést a göcs belső szerkezetébe.
Így ez az epoxi asztallap az eseményteliségével valóban egy lehetőséget ad egy társasjáték megalkotásához.
A lábszerkezet gerendájának vastagságát 2 tölgy és 2 külső fedő rétegű fekete dió epoxi gyantával való ragasztása köti össze. A láb gerendájának száliránya mindvégig megegyezik az asztallap faanyagainak vonalvezetésével. (A cikkben szereplő képekre kattintva a termékleírás tekinthető meg)